گاز نیتروژن

   
 

با توجه به اینکه مبحث استفاده از گاز نیتروژن در لاستیک ها در ایران رو به افزایش است و سوالات و شبهات زیادی در این زمینه وجود دارد لازم دانستیم که مطالبی را در این مورد بیان کنیم.

اولین نکته در مورد اندازه مولکول های نیتروژن و اکسیژن است، مولکول های نیتروژن از اکسیژن بزرگتر هستند در نتیجه لاستیکی که از گاز نیتروژن پر شده دیرتر از لاستیکی که با هوا پر شده است، کاهش فشار میابد.این کاهش فشار به دلیل منافذ ریزی که در خود لاستیک و اطراف والو وجود دارد صورت می گیرد. در نتیجه اگر شما از نیتروژن برای لاستیک های خود استفاده میکنید لازم نیست که هفته ای یک بار یا حتی ماهی یک بار برای تنظیم باد لاستیک ها مراجعه کنید و میتوانید این کار را حتی 6 ماه یک بار انجام دهید.

دومین نکته بخار آب میباشد. در هوای معمولی بخار آب وجود دارد و وقتی این هوا به داخل لاستیک میرود بر اثر سرما و گرما فشار هوای داخل لاستیک تغییر میکند ولی وقتی از گاز نیتروژن استفاده میکنید این بخار آب، تا حد بسیار بسیار زیادی کاهش میابد به صورتی که دیگر این تغییر فشار بر اثر گرما و سرما وجود نخواهد داشت در نتیجه عمر لاستیک را در همان حد استاندارد نگه می دارد و باعث کاهش عمر لاستیک نمی شود.

 
 

 

استفاده از مطالب فوق با درج منبع بلامانع است، در غیر این صورت پیگرد قانونی دارد.
 

   

 

تازه ها
تبلیغات
Fatal error: Call to undefined function apache_getenv() in /var/www/vhosts/parstire-market.com/httpdocs/APPs/DCMS/DCMSUtils/Statistic/tpro.php on line 31